Telefon: +90 326 213 05 10 - +90 553 950 05 02

GENEL BİLGİLER

Genel Bilgiler

Bu sayfada yeralan bilgiler Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için geçerlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamalarıyla ilgili en güncel bilgiye T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın web sitesinden ulaşabilirsiniz. (www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamaları.tr.mfa).

Tüm vize başvurularında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar :

Pasaportun 2. sayfasındaki "Hamilinin imzası" kısmı imzalı olmalıdır.

Pasaportun geçerlilik süresinin en az altı ay olması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı'nın konsolosluklara gönderdiği genelge ile pasaportların yalnız "vizeler" yazan bölümüne vize basılmaktadır. Döviz ve gümrük kayıtları ve açıklamalar yazan bölümlere vize basılmamaktadır. Bu nedenle vize sayfaları dolu olan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir.

Tüm başvurularda vize formunun eksiksiz doldurulmasına ve imzalanmasına, vize formu ile birlikte talep edilen fotoğrafın son dönemde (son 6 ay içerisinde) çekilmiş olmasına özen gösterilmelidir.

SSK işe giriş belgelerinde SSK onay damgasının net olmasına dikkat edilmelidir.

Konsolosluklar vize başvurusu sırasında kişilere göre standart evrakların dışında farklı evrak taleplerinde de bulunabilir.

  •  

Başvuru formu: Her başvuru sahibi için doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış (çocuklar için her iki yasal veli tarafından imzalanmalıdır) + İkamet Kanunu`nun 54. maddesine göre gerekli ek belge

 

Küçükler için (18 yaş altı):

Velayet sahibi/sahiplerinin başvuruda bulunması gerekir ya da başvuru için velayet sahibi tarafından vekaletnamesi doldurulmuş olmalıdır. Boşanma durumunda velayet kararı ibraz edilmelidir. Başvuru ve vekaletname formu her iki veli tarafından da imzalanmalıdır.

Reşit olmayan çocuklar için her iki veliden noter onaylı, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvaffakatname aslı ve fotokopisi alınması ve çocuklara ayrı doldurulmuş olan vize başvuru formlarının hem anne hem de baba tarafından imzalanması gerekmektedir.

Fotoğraf: 1 adet biometrik özelliklere uygun, rötuşsuz resim (6 aydan eski olmamalı ve 35x45 mm ebatında olmalı). Biometrik fotoğraf çekimi hizmetleri için ofislerinden destek alabilirsiniz.

 

Seyahat Sağlık Sigortası: En az 30.000 Euro teminatlı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır. Seyahat sağlık sigortası poliçesinin aslı ve fotokopisi ibraz edilmelidir. Seyahat sağlık sigortasının aslı, ıslak kaşeli ve imzalı olmalıdır. Belli durumlar için muafiyeti olan veya teminatı sınırlayabilecek veya katılım payını yükselten sağlıkla ilgili bazı şartlar öne süren sigorta poliçeleri kabul edilmemektedir.

Çalışma ve meslek grubuna göre degişmekte olan güncel başvuru evrakları icin 0326 213 05 10 numaradan vize departmanımızla görüşmeniz veya info@oriksturizm.com adresinden mail yoluyla irtibata gecebilirsiniz.Back to Top