Telefon: +90 326 213 05 10 - +90 553 950 05 02

MARDİN URFA HALFETİ TURU

MARDİN URFA HALFETİ TURU

                                  MARDİN-MİDYAT-ŞANLIURFA TURU

                                   (1 GECE KONAKLAMALI)

Tur Tarihleri:

Tur Ücreti:

1.Gün. Cuma ( Hatay & Midyat )

* 23:00 Oriks Turizm Önü

Değerli Konuklarımız; yukarıda belirttiğimiz kalkış noktalarından katılan misafirlerimiz ile birlikte Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Midyat’a doğru hareket ediyoruz.

 

2.Gün. Cumartesi ( Midyat - Konuk Evi - Telkâri Atölyesi - Kasımiye Medresesi - Deyrul Zaferan Manastırı )

 

Değerli Konuklarımız; sabah kahvaltımızı ekstra alacağımız restoranımıza geliyor ve kahvaltımızı alıyoruz. Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin bölgesinin kalbi Midyat’a gezimize ilk olarak Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Konuk evi ziyaretimizin ardından tarihi çarşı meydanın da yöresel telkâri işlemcilerinden birine uğruyor ve telkâri hakkında bilgi alıp alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Serbest zamanımızın ardından Mardin’e geçiyor ve öğle yemeğimiz için restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Süryani’sinden Arabına birçok farklı kültür ve inançların birleşimi olan Eski Mardin’de gezimize ilk olarak Kasımiye Medresesi ile başlıyoruz. Kasımiye Medresesi gezimizin ardından Zinciriye Medresesi, Ptt Binası panoramik olarak görüyor ve Deyrul Zaferan Manastırına hareket ediyoruz. Deyrul Zaferan Manastırı gezimizin ardından Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Serbest olarak Midyat’ta restoranda alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Öğle Yemeği: Ebrar Restoran: Menü olarak alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Akşam Yemeği: Sıra gecesi eşliğinde alınacaktır. Tur ücretine dahil değildir.

Konaklama Oteli: Harran Otel

Sıra Gecesi Ekstra Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

 

3.Gün. Pazar (  Harran - Konik Evleri - Balıklı Göl - Halfeti - Halfeti Tekne Turu -Birecik )

 

Değerli Konuklarımız; otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Şanlıurfa gezimize ilk olarak  Dünya’nın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a hareket ediyoruz. Dünya da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran gezimizde, Ulu Cami kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, geleneksel Harran evlerinin en büyüğünü gördükten sonra İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer olan Balıklı Göl’e hareket ediyoruz. Halil-ül Rahman Gölü, Ayn-El Zeliha Gölü, Mevlid-i Halil Camii, Rızvaniye Camii, İbrahim Peygamberin doğduğu mağara, gezilerimizi yapıyoruz. Öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kapalıçarşı, Kilimciler, İsotçular, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları ve Gümrük Han’ı geziyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Halfeti’ye hareket ediyoruz. Siyah Güller ve Batık Şehri ile akıllarda yer eden Halfeti’ye varıyor ve dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Halfeti tekne turuna katılabilir dileyen misafirlerimiz ise Halfeti’nin kenarında bulunan kafelerde eşsiz manzaranın tadını çıkararak bir şeyler içebilirler.Daha sonra Gaziantep üzerinden Hatay’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıyor bir başka gezimizde görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama otelinde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Sembol Ocak Başı Serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Akşam Yemeği: Bu akşam yemeği tur ücretine dâhil olmayıp yol üzerinde ekstra olarak alınacaktır.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Ulaşım,                                         

Otelde 1 Gece Konaklama,             

Açık büfe 1 Sabah Kahvaltısı,

Açık büfe 1 akşam yemeği,

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,                 

Oriks Turizm Otobüs içi ikramlar,

1618 Sayılı Kanun gereği Zorunlu Seyahat sigortası,   

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm Öğle Yemekleri,

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Organizasyonlar,

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

Back to Top