Telefon: +90 326 213 05 10 - +90 553 950 05 02

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Site Kullanım Şartları

Görüş ve önerileriniz bizler için büyük önem taşımaktadır. Bize ulaşmak, soru, sorun veya önerilerinizi bizimle paylaşmak için info@oriksturizm.com adresine e-posta gönderebilir veya 0216 550 05 02 no’lu telefondan Müşteri İlişkileri Departmanı ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu web sitesinin sahibi Oriks Turizm ve Seyahat Acentası (ORİKS olarak anılacaktır) olup site üzerinde her türlü organizasyon, kullanım ve tasarruf yetkisi ORİKS’e aittir. Siteye girmek ve kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme kuralları, ilgili tüm kanun ve hukuksal düzenlemeleri kabul etmiş sayılacağınızdan siteyi kullanmadan önce, kullanım koşullarını dikkatle okuyunuz.

1. Bu web sitesi Oriks’e ait olup, yine onun tarafından işletilmektedir ve içerdiği malzemelerin bir kısmı başka kaynaklardan sağlanmaktadır ve bu malzemeler uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır.ORİKS bu internet sitesinde bilgi sağlamak suretiyle hiç bir lisans, telif hakkı, patent vesair fikri mülkiyet hakkı vermiş olmaz. Kod ve yazılım da dahil olmak üzere bu sitedeki hiçbir malzeme değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez yada dağıtılamaz.

2. ORİKS kendi web sitesine veya herhangi bir web site bilgisine girilmesi veya bunların kullanımından doğabilecek doğrudan, dolaylı, özel, sonuç niteliğindeki yada diğer tür kayıp veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu web sitesinde yer alan bilgiler ışığında vereceğiniz kararlar ile ilgili tüm sorumluluk tarafınıza ait olacaktır. ORİKS web sitesi' ne girmeden önce “Site Kullanım Şartları”nı okuduğunuz kabul edilmekle, bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu takdirde, işbu web sayfasında bulunan ibarelerin ve ORİKS’e ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak HUMK madde 287’ye uygun olarak ihtilafların çözümünde münhasıran yetkili olan İstanbul Mahkelemeleri ve İcra ve İflas dairelerinin yetkisine sunulacağı ORİKS tarafından beyan ve işbu ORİKS web sitesine giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir. ORİKS’in kullanıcının bulunduğu ülkede dava açmak hakkı saklıdır.

3. ORİKS, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, kayıp işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz kayıtlara girilmesi değiştirilmesi veya kullanılması hususunda hiçbir sorumluluk kabul etmez, garanti veremez.

4. ORİKS sözleşme şartlarıda dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her türlü koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayımı halinde yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı yada siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları içinde geçerlidir.

5. ORİKS web sitesinde mevcut olan bilgiler sürekli olarak güncellenmekte ise de web sayfalarındaki değişiklikler fiili durumun gerisinde kalabilir. ORİKS web sitesinde bulacağınız materyal ve bilgiler siteye verildiği anda sunulmuştur. Web sitesindeki bilgilerin güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve ORİKS web sayfasında yer alan ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi ve hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih yada zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

6. Web sitemizi kullanarak site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin ORİKS ile bağlantılı şirketler, ortaklar ve acentalar tarafından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız. Ad, soyad, T.C. kimlik numarası, adres gibi bilgileri içeren, ancak bunlarla sınırlı olmayıp, istemiş olduğunuz hizmetimize göre değişebilen başkaca kişisel bilgilerinizi de vermeniz zorunludur. Bu bilgileriniz ancak rezervasyonun ve satışınızın işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi, hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması, tarafınızla olan bağlantımızın devamı için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ticari istatistiklerin ve analizlerin bir araya getirilmesi,, kimlik doğrulama ve kayıt oluşturulması amaçları için kullanılabilir. Ancak bilginin toplanma nedeni ile doğrudan yada dolaylı ilgili bulunan bir durum söz konusu olduğunda, uygulamadaki kural ve düzenlemelere uygun olarak, ORİKS’in hak,hukuk ve kazancı ve/veya sitenin diğer kullanıcılarının hak, ve kazancı gözetilerek veri üçüncü kişilere aktarılabilir.

7. Tarafımızca toplanmış tüm bilgiler güvenli bir ortamda saklanmaktadır. Bize bilgi gönderiminde bulunduğunuz pek çok form, iletme esnasında şifrelenerek SSL teknolojisi ile korunmaktadır. Veri, elimize ulaştıktan sonra da bizim için her zaman esas olan sıkı güvenli ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. . Girmiş olduğunuz verilen, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince saklanmaktadır.

8. ORİKS sitenin kullanımından doğabilecek direkt veya dolaylı hiçbir maddi ve manevi zarardan sorumlu tutulamaz. Kullanıcı oriksturizm.com ve enucuzbiletial.com sitelerinii kullanmaya başladığı andan itibaren bu koşullar yürürlüğe girer.

Back to Top